Sifilis

Napíšte otázku
  • Juraj
    20.02.2024
    Dobrý deň pán doktor, chcel by som sa opýtať na spoľahlivosť testov. Mesiac od rizikového kontaktu som si dal urobiť v medirexe testy na syfilis. Výsledok bol: S_anti-T.pallidum IgM+IgG (ECLIA) negatívny. Potom zhruba po pol roku som si dal opäť urobiť testy v medirexe s rovnakým výsledkom: S_anti-T.pallidum IgM+IgG (ECLIA) negatívny. Je možné, že by tieto testy neodhalili nákazu? Je potrebné sa dať znova testovať? Vopred Vám ďakujem za odpoveď.
  • Marek
    29.01.2024
    Dobry den chcel by som sa spitat ci 6tyzdnov od RS je dostatocna doba na vykonanie testov.ci zachitia pripadnu nakazu alebo nie .momentalne bez priznakov
  • Jan
    27.01.2024
    Dobry den, ake je prosim riziko nakazy syfilisom po kratkom francuzskom bozku s promiskuitnou kamaratkou, ak nemala na perach ziadne vyrazky/vredy? Jazyk a ustna dutina neviem... 6 tyzdnov od bozku nemam ziadne priznaky v ustach (kontrolujem to fakt detailne baterkou), v 5tom tyzdni som bol na krvnych testoch s neg vysledkom (0,105 ECLIA, COInterval pre pozitivitu je 1,0). Nemam ziadne informacie o tom, ze by bola niecim nakazena, len strach zo "vseobecneho" rizika...
    • Roman Sokol
      28.01.2024
      riziko nákazy je minimálne , temer žiadne
  • Dilaj
    26.01.2024
    Dobrý večer aktuálne sa liečim na syfilis mám prvé štádium liečim sa len ambulantne. Chcem sa spýtať, či sa po preliečeni syfilis môže vrátit. A či budem môcť žiť plnohodnotný život, mať priateľku deti ….
    • Roman Sokol
      28.01.2024
      nemal by sa vrátiť a pokiaľ nebude infekčný , potom môžete mať plnohodnotný život
  • Jozef
    08.11.2023
    Dobrý deň mam výrazku oblasť žaluď. Spravila sa cca 15 mes odd RS. Orálny sex. Ale po RS som bol testovaný na pohlavné ochorenie krv stery po 3ch a 7mich mes. Mam sa znovu testovať?
    • Roman Sokol
      08.11.2023
      netreba
  • Jozef
    16.10.2023
    Chcem sa opitat na bolesť hlavy a pískanie v pravom uchu môže to byť prejav sifilisu ja som bol pre liečení
    • Roman Sokol
      17.10.2023
      nie