Privátna urologická ambulancia si Vám s hrdosťou dovoľuje oznámiť, že sa stala členom prestížnej spoločnosti SCRS (Society for Clinical Research Sites).

Klinické príznaky kvapavky u ženy

U ženy je ďaleko častejší bezpríznakový priebeh infekcie. Po 5-7 dňovej inkubačnej dobe sa zjavujú prvé príznaky ochorenia a veľmi často sú len mierne. Objavuje sa pálenie a rezanie pri močení, frekventné močenie s menšími dávkami moču a hnisovým výtokom, čo predstavuje orbaz urethritis gonorrhoica acuta. Ak nie je diagnostikovaná kvapavka a nie je zahájená adekvátna terapia, ochorenie prechádza do chronickej uretritídy, ktorá trvá asi 4-6 týždňov s nevýraznými subjektívnymi ťažkosťami.

U žien býva veľmi často súčasná infekcia močovej rúry a krčka maternice. Samotné postihnutie krčka vyvoláva len neurčité ťažkosti. Pri neliečení infekcia postupuje napr. vplyvom menštruácie na endometrium, adnexy a vzniká zápal vajíčkovodov, adnexitída, zápal vaječníkov, zápal v oblasti malej panvy až peritonitída. Príznaky takto pokročilého ochorenia sú nechutenstvo, bolesti v podbrušku, nevoľnosť, hnačka alebo zápcha, horúčky do 40 stupňov Celsia a pod. Ako výsledok zápalového procesu v malej panve vznikajú zrasty, ktoré vedú k sterilite, k trvalým ťažkostiam v oblasti malej panvy, bolestivá menštruácia, črevné ťažkosti, chronický výtok a pod.

Asi 50% žien nemusí mať klinické príznaky infekcie.